آموزش IELTS

اعتبار بین المللی آزمون آیلتس:

IELTS یا International English Language Testing System یک امتحان زبان انگلیسی است که از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد.

مرحله 1: آزمون آیلتس مناسب را انتخاب کنید.

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد، آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال. انتخاب نوع آزمون به نیاز شما بستگی دارد که آیا قصد کار، تحصیل یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان دارید. برای تحصیل در مقاطع بالاتر در یک کشور انگلیسی زبان باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. از سوی دیگر برای شغل یا مهاجرت به استرالیا، نیوزلند، کانادا یا انگلستان باید در آزمون جنرال یا عمومی آیلتس شرکت کنید.

مرحله 2: با آزمون آشنا شوید.

پس از مشخص کردن نوع آزمون آیلتس مناسب باید با آن آشنا شوید، از قالب آزمون گرفته تا بخش های مختلف آن و انواع سوالات مورد انتظار. بعد از شناخت قالب آزمون و انواع سوالات نیز با انجام آزمون های تمرینی خود را برای روز آزمون آماده کنید. آزمون آیلتس از چهار بخش صحبت کردن (Speaking یا اسپیکینگ)، خواندن (Reading یا ریدینگ)، گوش دادن (Listening یا لیسنینگ) و نوشتن (Writing یا رایتینگ) تشکیل شده است.

مرحله 3: انواع سوالات را بشناسید.

هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و عمومی از 4 بخش Listening، Reading، Writing و Speaking تشکیل شده است. انواع سوالات در هر قسمت از آزمون متفاوت است. با انواع سوالات رایج در هر قسمت از آزمون آشنا شوید و زمان اختصاصی برای هر کدام از بخش ها را بشناسید. دانلود و تمرین آزمون های رایگان یکی از روش های آسنایی با انواع سوالات آزمون است.

مرحله 4: گروه بندی نمرات را بشناسید.

نتیجه آیلتس به صورت نمرات کلی گزارش می شود؛ از 0 تا 9. هر نمره کلی با سطحی از مهارت های زبان انگلیسی مطابقت دارد. برای هر قسمت از آزمون، نمره کلی و همچنین نمره جداگانه دریافت خواهید کرد. نمرات در اعداد کامل و یا نیم گزارش می شود، مثل. 7.0 ، 8.5   بهتر است معنا و مفهوم هر نمره را برای تشخیص سطح خود بدانید و همچنین با معیارهای نمره گذاری برای هر کدام از مهارت های آزمون آشنا شوید.

مرحله 5: آزمون های ماک و تصحیح های تحلیلی.

قبل از شرکت در آزمون اصلی نیاز هست که ابتدا از کتاب های تست کمبریج برای تعیین سطح آمادگی آزمون خود استفاده نمایید، در هر مرحله بعد از اتمام هر کتاب (چهار تست کامل) در یک آزمون ماک آزمایشی شرکت نمایید، در این میان از کلاس ها و گروه های تصحیح رایتینگ و اسپیکینگ تحلیلی جهت ارزیابی دقیق تر خود اسفاده نمایید. هجده کتاب تست کمبریج وجود دارد که هشت کتاب آخر به لحاظ سبک سوالات، مشابهت بیشتری را با آزمون اصلی دارا می باشد.

مرحله 6: مطالعه کنید و اهداف خود را تعیین کنید.

مطالعه برای آزمون آیلتس بسیار مهم است و سعی کنید در زمان نزدیک به آزمون بیشتر از زبان انگلیسی استفاده کنید. علاوه بر این تعیین هدف نیز به سرعت پیشرفت شما در آمادگی برای آزمون کمک خواهد کرد.

کتاب آکسفورد وورد اسکیل( ویراست دوم) – سطح پیشرفته

Oxford Word Skills-Advanced

کتاب آکسفورد وورد اسکیل( ویراست دوم) – سطح متوسط

Oxford Word Skills-Intermediate

کتاب آکسفورد وورد اسکیل( ویراست دوم)- سطح مقدماتی

Oxford Word Skills-Elementary

Writing & Speaking

عضویت در کانال تلگرامی من جهت دریافت فیدبک های کاربردی و تصحیح رایگان اسپیکینگ و رایتینگ شما با در نظر گرفتن متدهای آزمون آیلتس

“یک دانشجو،
یک استاد،
یک کتاب،
و یک قلم،
می تواند دنیا را تغییر دهد”

استاد مریم میرزاخانی

مدرس زبان انگلیسی

“استادی که به راستی خردمند است،
تو را به ورود به خانه حکمتش،
دعوت نمی کند،
بلکه تو را به آستانه خرد خودت می رساند”

دکتر هوشنگ عزیزی

مدیر ارشد شرکت نیکان پرداز

“استاد نیک نهاد تنها برای تدریس اینجا نیستند، بلکه برای الهام بخشیدن به دانشجویان و ایجاد تغییر در آنان، حضوری همیشگی و پر انرژی دارند، حتی در زمان هایی که با چالش های بزرگ روبرو می شوند”

دکتر رضا علیمردانی

ریاست دانشگاه کوثر

چگونگی موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس؟

مطالعه منابع مختلف و معتبر جهت مهارت های لیستنینگ و ریدینگ. تمرین و تکرار و تصحیح تحلیلی مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ.

مجموعه کتاب های تقویت لیستنینگ:

کتاب Basic Tactics for Listening:

دانلود فایلهای صوتی کتاب Basic Tactics for Listening:

مجموعه کتاب های تقویت لیستنینگ:

کتاب Developing Tactics for Listening:

دانلود فایلهای صوتی کتاب Developing Tactics for Listening:

مجموعه کتاب های تقویت لیستنینگ:

کتاب Expanding Tactics for Listening:

دانلود فایلهای صوتی کتاب Expanding Tactics for Listening:

استاد هدی نیک نهاد

آموزش آیلتس

تصحیح رایگان

تصحیح رایگان و دریافت فیدبک برای مهارت های لیستنینگ Listening و رایتینگ Writing با عضویت در کانال تلگرامی من.